Nagrody i wyróżnienia

ikona1

2021. Ekolaur Polskiej Izby Ekologii w kategorii: Edukacja ekologiczna, za przedsięwzięcie Leśna Polana Edukacyjna „Stacja permakultura” w Sząbruku.

Polska Izba Ekologii od 2002 r. organizuje Konkurs Ekolaury, promując najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów. Kapituła Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii w 20. Jubileuszowej edycji przyznała 20. EKOLAURÓW oraz 12. WYRÓŻNIEŃ w 9. kategoriach oraz 13. NAGRÓD w kategorii specjalnej „EKOLAUR XX-lecia”.

23 listopada 2021 roku w Hotelu Vienna House Easy w Katowicach, odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród 20. Jubileuszowej edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2021”. W tym roku Konkursowi honorowego patronatu udzielili Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Prezydent Miasta Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Leśna Polana Edukacyjna: „Stacja Permakultura” to edukacyjny ogród użytkowy i ozdobny przy siedzibie Fundacji „W krajobrazie”, w którym realizowane są warsztaty, wykłady i wystawy. Nagrywane są tu filmy edukacyjne i tworzone kampanie społeczne o charakterze edukacyjnym (m.in. ogólnoeuropejska kampania „OurFood. Our Future”). Projekt skierowany jest przede wszystkim do miłośników ogrodnictwa, którzy posiadają swoje ogrody i chcą nauczyć się zasad ich prowadzenia z jak najmniejszym negatywnym skutkiem dla środowiska. Miejsce stało się inspiracją dla wielu osób z całej Polski do zakładania swoich ogrodów i produkcji żywności na własne potrzeby beż użycia chemicznych środków ochrony roślin, sztucznych nawozów, bez nadmiernego zużycia wody, prądu. Oprócz działalności terenowej prowadzimy wykłady online w szkołach w Polsce i za granicą. Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Przedsięwzięcie sfinansowano z dotacji Fundacji Orlen w ramach grantu „Moje miejsce na Ziemi, edycja 3/2020”.

ikona2

2021. Wyróżnienie w plebiscycie "Klimatyczni Warmii i Mazur" Gazety Wyborczej. Wyróżnienie działań na rzecz ochrony środowiska na Warmii

i Mazurach. (finałowa piątka – 2 miejsce w głosowaniu czytelników Gazety).

Plebiscyt Klimatyczni Warmii i Mazur, ogłoszony przez olsztyńską redakcję Gazety Wyborczej miał za zadanie promować i docenić najlepsze proekologiczne działania w regionie. Rozstrzygnięcie plebiscytu miało miejsce podczas Olsztyn Green Festival 2021. Fundację „W krajobrazie” doceniono za całokształt działań na rzecz ochrony przyrody i krajobrazu na Warmii i Mazurach.

Szklarnia

Stwórz z nami coś wyjątkowego!

​Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.

ikona1
ikona2
ikona 3
ikona4

Sprawdź wszystkie nasze projekty i bądź na bieżąco, śledząc nasze media społecznościowe ❤