Nagrody i wyróżnienia
2022. Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie o Ekolaur Polskiej Izby Ekologii w kategorii: Edukacja ekologiczna, za projekt pn. Foodscaping, zrealizowany w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii OurFood.OurFuture.
W ramach projektu stworzono cykl filmów edukacyjnych, zorganizowano warsztaty, wykłady i wystawy o tematyce ekologicznej. Celem projektu było zainteresowanie młodego pokolenia m. in. ekologicznym ogrodnictwem, zrównoważoną konsumpcją i samodzielną produkcją żywności. Projekt "Foodscaping" finansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Our Food. Our Future.
Polska Izba Ekologii od 2002 r. organizuje Konkurs Ekolaury, promując najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. 29 listopada 2022 roku, w Hotelu Courtyard Marriott Katowice City Center, odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród. Kapituła Konkursu w 21. edycji przyznała 13. EKOLAURÓW oraz 12. WYRÓŻNIEŃ w 9. kategoriach.
Relacja z wydarzenia tutaj.
2022. Nagroda główna w XIX edycji konkursu „Godni naśladowania” w kategorii „Organizacja Godna Naśladowania” (Najlepsze inicjatywa: Global Garden Project 2012-2022).
Konkurs organizowany przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pod patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Celem Konkursu jest upowszechnianie na poziomie regionalnym i lokalnym aktywności obywatelskiej i społecznej prowadzonej przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz działaczy społecznych.
2022. Wyróżnienie w plebiscycie "Klimatyczni Warmii i Mazur 2022" Gazety Wyborczej.
Wyróżnienie działań na rzecz ochrony środowiska na Warmii i Mazurach. (finałowa piątka – 2 miejsce w głosowaniu czytelników Gazety). Plebiscyt Klimatyczni Warmii i Mazur, ogłoszony przez olsztyńską redakcję Gazety Wyborczej miał za zadanie promować i docenić najlepsze proekologiczne działania w regionie. Rozstrzygnięcie plebiscytu miało miejsce podczas Olsztyn Green Festival 2022. Fundację „W krajobrazie” doceniono za całokształt działań na rzecz ochrony przyrody i krajobrazu na Warmii i Mazurach.
2022. Tytuł „Społecznika Roku” Tygodnika „Newsweek Polska”, kategoria zaangażowanie lokalne (Prezes Fundacji Mariusz Antolak).
XIII edycja konkursu była kontynuacją idei podjętej przez Fundację "POMOC SPOŁECZNA SOS" w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla. Celem przedsięwzięcia jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w podejmowaniu różnych społecznych wyzwań, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną. Wyróżnienie przyznane zostało m. in. za działalność w Fundacji „W krajobrazie”.
2021. Ekolaur Polskiej Izby Ekologii w kategorii: Edukacja ekologiczna, za przedsięwzięcie Leśna Polana Edukacyjna „Stacja permakultura” w Sząbruku.
Polska Izba Ekologii od 2002 r. organizuje Konkurs Ekolaury, promując najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów. Kapituła Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii w 20. Jubileuszowej edycji przyznała 20. EKOLAURÓW oraz 12. WYRÓŻNIEŃ w 9. kategoriach oraz 13. NAGRÓD w kategorii specjalnej „EKOLAUR XX-lecia”.
23 listopada 2021 roku w Hotelu Vienna House Easy w Katowicach, odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród 20. Jubileuszowej edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2021”. W tym roku Konkursowi honorowego patronatu udzielili Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Prezydent Miasta Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Leśna Polana Edukacyjna: „Stacja Permakultura” to edukacyjny ogród użytkowy i ozdobny przy siedzibie Fundacji „W krajobrazie”, w którym realizowane są warsztaty, wykłady i wystawy. Nagrywane są tu filmy edukacyjne i tworzone kampanie społeczne o charakterze edukacyjnym (m.in. ogólnoeuropejska kampania „OurFood. Our Future”). Projekt skierowany jest przede wszystkim do miłośników ogrodnictwa, którzy posiadają swoje ogrody i chcą nauczyć się zasad ich prowadzenia z jak najmniejszym negatywnym skutkiem dla środowiska. Miejsce stało się inspiracją dla wielu osób z całej Polski do zakładania swoich ogrodów i produkcji żywności na własne potrzeby beż użycia chemicznych środków ochrony roślin, sztucznych nawozów, bez nadmiernego zużycia wody, prądu. Oprócz działalności terenowej prowadzimy wykłady online w szkołach w Polsce i za granicą. Współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Przedsięwzięcie sfinansowano z dotacji Fundacji Orlen w ramach grantu „Moje miejsce na Ziemi, edycja 3/2020”.
2021. Wyróżnienie w plebiscycie "Klimatyczni Warmii i Mazur" Gazety Wyborczej. Wyróżnienie działań na rzecz ochrony środowiska na Warmii
i Mazurach. (finałowa piątka – 2 miejsce w głosowaniu czytelników Gazety).
Plebiscyt Klimatyczni Warmii i Mazur, ogłoszony przez olsztyńską redakcję Gazety Wyborczej miał za zadanie promować i docenić najlepsze proekologiczne działania w regionie. Rozstrzygnięcie plebiscytu miało miejsce podczas Olsztyn Green Festival 2021. Fundację „W krajobrazie” doceniono za całokształt działań na rzecz ochrony przyrody i krajobrazu na Warmii i Mazurach.
Stwórz z nami coś wyjątkowego!
Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.