top of page

Leśna Polana Edukacyjna 
"Stacja Permakultura"

2020 - obecnie

Leśna Polana Edukacyjna „Stacja Permakultura” to edukacyjny ogród użytkowy i ozdobny przy siedzibie Fundacji „W krajobrazie”. Realizujemy tu warsztaty, wykłady i wystawy. Nagrywamy filmy edukacyjne i tworzymy kampanie społeczne o charakterze edukacyjnym. Projekt skierowany jest przede wszystkim do miłośników ogrodnictwa, którzy posiadają swoje ogrody i chcą nauczyć się zasad ich prowadzenia z jak najmniejszym negatywnym skutkiem dla środowiska.

Leśna Polana Edukacyjna Sząbruk
Fundacja Orlen logotyp.jpg
Moje Miejsce na Ziemi.jpg
Szklarnia, Sząbruk, Stacja Permakultura
Leśna Polana Edukacyjna ogród

Miejsce ma być inspiracją dla osób z całej Polski do zakładania swoich ogrodów i produkcji żywności na własne potrzeby beż użycia chemicznych środków ochrony roślin, sztucznych nawozów, bez nadmiernego zużycia wody czy prądu. Oprócz działalności terenowej prowadzimy wykłady online w szkołach w Polsce i za granicą.

 

Przedsięwzięcie sfinansowano z dotacji Fundacji Orlen w ramach grantu „Moje miejsce na Ziemi, edycja 3/2020” (2020-2021). 

10.07.2021 Warsztaty ogrodnicze 7.jpg
11.09.2021 Warsztaty ogrodnicze i wystawa 4.jpg
10.07.2021 Warsztaty ogrodnicze 8.jpg

W roku 2021 r. Leśna Polana Edukacyjna została uznaną za najlepszy projekt z zakresu edukacji ekologicznej w Polsce! ❤

 

Dziękujemy!
 

ikona
10.07.2021 Warsztaty ogrodnicze 2.jpg
Szklarnia

Stwórz z nami coś wyjątkowego!

​Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.

ikona1
ikona2
ikona3
ikona4

Sprawdź wszystkie nasze projekty i bądź na bieżąco, śledząc nasze media społecznościowe ❤

bottom of page