top of page

Poznajmy się! ♥

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

z Sząbruka (województwo warmińsko-mazurskie, Polska). Działamy lokalnie i międzynarodowo. Specjalizujemy się w ogrodnictwie, ochronie środowiska i architekturze krajobrazu. Od wielu lat współpracujemy z lokalnymi społecznościami. Grupą docelową naszych działań są mieszkańcy miast i wsi zainteresowani tematyką ochrony środowiska i życia w zgodzie z naturą.

dd.jpg

Czym się zajmujemy?

Misja i wartości

Nasza misja, wartości i zasady

Jako świadomi i odpowiedzialni mieszkańcy Ziemi uczymy lokalne społeczności żyć w zgodzie z naturą i świadomie kształtować krajobraz, tak, by mógł cieszyć swoim pięknem następne pokolenia.

Misja1

Troska o Ziemię i ludzi, życie w zgodzie z naturą: działamy w interesie publicznym. Propagujemy zrównoważony rozwój, sprzeciwiamy się nadmiernemu konsumpcjonizmowi i niekontrolowanej globalizacji. Krajobraz jest dobrem ogólnodostępnym, powinniśmy o niego dbać i świadomie go kształtować.

Misja3

Prawda, sprawiedliwość, aktywność ponad podziałami: nasze działania są niezależne, apolityczne, areligijne. Bazujemy na sprawdzonych i potwierdzonych naukowo informacjach. Działamy ponad podziałami, szukając podobieństw, a nie różnic. Unikamy konfliktów.

Misja2

Otwartość, tolerancja, równość i szacunek: wszyscy jesteśmy równi i zasługujemy na szacunek. Jesteśmy otwarci i tolerancyjni. Szanujemy inne kultury, przekonania i wartości. Zapewniamy równy dostęp do oferowanych przez nas usług i produktów.

Misja4

Piękno, harmonia, równowaga i różnorodność: nasze działania zmierzają do poprawy wartości estetycznych otaczającej przestrzeni. Hołdujemy różnorodności biologicznej i zróżnicowaniu kulturowemu. Sprzeciwiamy się nadmiernej unifikacji przestrzeni w skali globalnej. 

Zespół

Zespół
Beznazwy-1.jpg

dr inż. arch. kraj. Mariusz Antolak

PREZES FUNDACJI

Adiunkt w Katedrze Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Doktor nauk technicznych - architektura
i urbanistyka (Kraków 2013). Absolwent architektury krajobrazu (Olsztyn 2006, Warszawa 2007) i gospodarki przestrzennej (Olsztyn 2008). Praktykujący architekt krajobrazu - autor kilkuset opracowań z zakresu architektury krajobrazu, planowania przestrzennego i ochrony środowiska. Doświadczony dydaktyk. Oprócz pracy ze studentami prowadzi warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i średnich, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Zainteresowania: ogrodnictwo, przyroda, podróże.

Ewa Krasińska

mgr inż. arch. kraj. Ewa Krasińska

PRZEWODNICZĄCA RADY FUNDACJI

Pracownik Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Absolwentka architektury krajobrazu (Olsztyn 2007) oraz gospodarki przestrzennej (Olsztyn 2009). Wieloletnia działaczka organizacji pozarządowych, wolontariuszka programu Akademia Przyszłości, współorganizatorka Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży Kormorany. Zainteresowania: żeglarstwo, mindfulness, shinrin-yoku i inne terapie leśne, skandynawska literatura dziecięca.

Agnieszka Kostrubiec

mgr inż. Agnieszka Kostrubiec

RADA FUNDACJI

Absolwentka leśnictwa (SGGW Warszawa), międzywydziałowego studium gospodarki przestrzennej (SGGW Warszawa) oraz studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości (UWM Olsztyn). Z zawodu i zamiłowania leśnik. Prywatnie pasjonatka podróży i dobrej kuchni.

Izabela Sowa-Dudulewicz

mgr Izabela Sowa-Dudulewicz

RADA FUNDACJI

Z wykształcenia magister filozofii; posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, grupami twórczymi i artystami. Koordynuje realizację przedsięwzięć z zakresu twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury, w tym projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Członkini zespołu opiniującego projekty murali artystycznych w przestrzeni miejskiej. Prywatnie miłośniczka roślin balkonowych, ogródków działkowych oraz rowerowych (i nie tylko) podróży po rodzimym krajobrazie.

Zdjęcie WhatsApp 2024-07-26 o 19.28.23_744b8802.jpg

Nero

RECEPCJONISTA

Recepcjonista Fundacji „W krajobrazie” (pełny etat). Przewodnik po Leśnej Polanie Edukacyjnej „Stacja Permakultura” w Sząbruku (od marca 2020 r.). Absolwent Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach. W trakcie specjalizacji z dogoterapii. Cechuje go wysoka kultura osobista, wrażliwość, wyjątkowo miękkie futro i urocze spojrzenie. Uwielbia ludzi i większość psów. Nie przepada za wodą, błotem, wiewiórkami i kotami. Zainteresowania: długie spacery po lesie, wąchanie, szybkie biegi z innymi psami, walka z ogrodowymi szkodnikami.

Współpraca

Zachęcamy do Współpracy m. in:

  • Jednostki samorządu terytorialnego

  • Szkoły i placówki oświatowe

  • Uczelnie wyższe

  • Organizacje pozarządowe

  • Osoby prywatne

  • Firmy i otoczenie biznesu

koniczynka.png

Do tej pory współpracowaliśmy, m.in. z:

Współpraca
Olsztyn MOK.jpeg
Olsztynskie Stow Gluchych.jpeg
Agora SA Grupa Medialna
logo_wyjatkowe_serce.png
Helgeland Museum.jpeg
logocwo.png
Urząd Marszałkowski woj warm maz
Ostróda logo
Herb Iławy.png
Gmina Gietrzwałd.jpg
Gmina Stawiguda.png
Gmina Barciany.png
UWM logo
ASP logo
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
Montessori logo
Polska Izba Ekologii
Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu
Szklarnia

Stwórz z nami coś wyjątkowego!

​Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.

icona_web_fwk_Obszar roboczy 1-05.png
icona_web_fwk_Obszar roboczy 1-06.png
icona_web_fwk_Obszar roboczy 1-04.png
icona_web_fwk_Obszar roboczy 1-01.png

Sprawdź wszystkie nasze projekty i bądź na bieżąco, śledząc nasze media społecznościowe ❤

bottom of page