top of page

Jadalny Krajobraz
(Edible Landscape)

2022 - 2023

współpraca: Fundacja Batorego, Fundacja Stocznia, Fundacja Akademia  Organizacji Obywatelskich  

współpraca: FAM Agency

Partnerzy Projektu: Gmina Gietrzwałd, Gmina Stawiguda, Koło Gospodyń Wiejskich  w Nowej Wsi „Nowalijki”, City of Reykjavik

W latach 2022-2023 realizujemy projekt o nazwie Edible Landscape. Jego celem jest integracja, aktywizacja i edukacja społeczności lokalnych podolsztyńskich suburbiów (gmina Gietrzwałd, Stawiguda i Purda).

 

Zaplanowano realizację 10 otwartych, społecznych ogrodów jadalnych – miejsc integracji sąsiedzkich, stworzonych wspólnie z mieszkańcami. Przeprowadzimy wykłady i warsztaty ogrodnicze. Inspiracji i dobrych wzorców będziemy szukali... na Islandii! Przeprowadzimy kampanię w mediach społecznościowych dotyczącą zagadnienia ogrodów społecznych, nagramy też filmy edukacyjne przetłumaczone na język angielski, islandzki i PJM.

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Gietrzwałd wizualizacja ogrodu.jpg
Active-citizens-fund-01.png
Unieszewo wizualizacja ogrodu

SZĄBRUK SZKOŁA

Barwiny wizualizacja ogrodu

NATERKI PLAŻA

Biesal wizualizacja ogrodu

BIESAL SZKOŁA

Unieszewo wizualizacja ogrodu

UNIESZEWO

Barwiny wizualizacja ogrodu

GIETRZWAŁD

Mariusz Antolak.jpg

MEDIA

Szkocja ogrod.jpg

STAWIGUDA

Sunshine on Leith Community Garden (9).jpg

INNE OGRODY SPOŁECZNE

Szkocja ogrod.jpg

AKTUALNOŚCI

DSC_0291.JPG

WYMÓJ

W ramach projektu #JadalnyKrajobraz (#EdibleLandscape) - Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy nawiązaliśmy oficjalną współpracę z 4 partnerami. Pierwszym z nich jest Biuro Eksploatacji Terenów Miejskich i Dróg, Wydział Środowiska i Planowania w Reykjaviku (Islandia) Reykjavíkurborg, do którego pojedziemy na wizyty studyjne. Dowiemy się jak dobrze prowadzić ogrody społeczne i jak angażować w działania ogrodnicze mieszkańców i mieszkanki. 


Partnerami projektu są również Gmina Gietrzwałd, Gmina Stawiguda oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Nowalijki, dysponujące terenami, na których powstaną ogrody. Do współpracy chcemy zachęcić również lokalne organizacje działające na terenie powiatu olsztyńskiego.

Szklarnia

Stwórz z nami coś wyjątkowego!

​Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.

ikona1
ikona2
ikona3
ikona4

Sprawdź wszystkie nasze projekty i bądź na bieżąco, śledząc nasze media społecznościowe ❤

bottom of page