top of page

Jadalny Krajobraz 
Ogród Społeczny w Naterkach

Wiejska plaża w Naterkach może w tym roku ponownie zmienić swoje oblicze. Czy może być jeszcze lepiej? W ramach projektu Jadalny krajobraz, realizowanego przez Fundację “W krajobrazie” chcielibyśmy zrealizować wspólnie z mieszkańcami Gminy Gietrzwałd i Gminy Stawiguda jadalny “ogród społeczny” i podosadzać na plaży trochę roślin jadalnych.

Wstępną propozycję opracowała Małgorzata Tercjak pod kierunkiem Mariusza Antolaka, w ramach pracy inżynierskiej realizowanej na Architekturze Krajobrazu UWM. Przy istniejącym palenisku zaproponowane zostały dwie skrzynie z ziołami oraz nasadzenia krzewów owocowych. Oprócz smakołyków przygotowanych w ognisku, będzie można posilić się również owocami porzeczek oraz czereśni. Przy altanie zaplanowane zostały skrzynie z nadstawek paletowych, gdzie uprawiane będą warzywa wieloletnie oraz krzewy owocowe. Podczas odpoczynku i przy spotkaniach integracyjnych, będzie można skosztować owoców i warzyw oraz cieszyć się pięknem roślin jadalnych.

Autorka wizualizacji: Małgorzata Tercjak

Maj ma dla nas szalone tempo! 🙆‍♂️ 15 maja założyliśmy jadalny ogród społeczny w ramach projektu Jadalny krajobraz (Edible landscape) na plaży w Naterkach. 🌊 Dosadziliśmy wiele drzew i krzewów owocowych. 🌳🌱

Użytkownicy tego miejsca już za jakiś czas będą mogli częstować się pysznymi owocami 🍒😋 Założyliśmy tu też kilka wyniesionych skrzyń do uprawy ziół, truskawek, poziomek i warzyw jednorocznych. Dosadziliśmy również rośliny ozdobne i byliny o jadalnych kwiatach! 🤓

Szklarnia

Stwórz z nami coś wyjątkowego!

​Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.

ikona1
ikona2
ikona3
ikona4

Sprawdź wszystkie nasze projekty i bądź na bieżąco, śledząc nasze media społecznościowe ❤

bottom of page