top of page

Warsztat Podróżniczej Terapii Zajęciowej

2022-obecnie

Realizujemy edukacyjne prelekcje podróżnicze z zakresu edukacji globalnej, które są skierowane do zróżnicowanej grupy odbiorców. Chętnie podejmujemy współpracę z osobami z różnymi typami niepełnosprawności, dla których tego typu spotkania są interesującym oderwaniem się od codzienności. Uczestnicy spotkań są zabierani na wyprawy po różnych kontynentach, przy okazji poznają problemy globalnego świata takie jak np. zmiany kllimatu. Mają okazję poczuć zapach durianu, przymierzyć afrykańskie stroje i posmakować karaibskiej melasy, z której produkuje się rum. Wykłady podróżnicze realizowaliśmy w licznych szkołach podstawowych (m. in. Wrocław, Wikielec), średnich (m.in. Olsztyn, Gdańsk), wyższych (Olsztyn, Gdańsk), ośrodkach kultury (m. in. Lublin), ośrodkach dla osób z niepełnosprawnościami (Iława, Ostróda, Olsztyn). Stale współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie od kilku lat przeprowadzamy prezentacje w Bibliotece Uniwersyteckiej, w ramach projektu Biblioteka Podróżnika.

Biblioteka UWM.jpeg

Zabieramy na wirtualne wycieczki do takich miejsc, jak: 


Afryka (Kenia, Seszele, Ghana, Togo, Republika Zielonego Przylądka), 
Ameryka Środkowa (Dominika, Saint Lucia, Barbados), 
Ameryka Południowa (Chile, Boliwia),
Azja (Malezja, Singapur, Cypr, Brunei),
Europa (Islandia, Norwegia, Dania, Włochy, San Marino, Portugalia, Hiszpania, Francja, Niemcy, Irlandia, Wielka Brytania, Litwa, Czechy, Słowacja, Bułgaria).

332377679_738793637627193_4114888781429376388_n.jpg
UWM Biblioteka 2.jpeg
Szklarnia

Stwórz z nami coś wyjątkowego!

​Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.

ikona1
ikona2
ikona3
ikona4

Sprawdź wszystkie nasze projekty i bądź na bieżąco, śledząc nasze media społecznościowe ❤

bottom of page