top of page

Jadalny Krajobraz 
Ogród Społeczny w Nowej Wsi

6 maja 2023 w Nowej Wsi odbyły się kolejne warsztaty ogrodnicze poprowadzone przez Prezesa Fundacji – Mariusza Antolaka. Spotkanie było częścią projektu Jadalny krajobraz (Edible landscape) i zorganizowaliśmy je we współpracy z naszym partnerem, Kołem Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Nowalijki.

W ramach spotkania posadziliśmy drzewa, krzewy, pnącza i inne rośliny jadalne. Stworzyliśmy skrzynie do uprawy warzyw i ziół z nadstawek paletowych. Już za jakiś czas członkinie Koła będą mogły korzystać w swoich kulinarnych eksperymentach z owoców, kwiatów i liści m. in.: cytryńca, aktinidii, porzeczek, morw, orzechów, świdośliw, miłorzębów, moreli, jabłoni, śliw, wiśni, grusz… W skrzyniach za kilka chwil zazielenią się: melisy, lubczyki, mięty, groszki, rzodkiewki, koperki… Długo by wymieniać. Powiesiliśmy też budki dla ptaków i schrony dla nietoperzy. Odbyła się również wystawa plansz edukacyjnych z przepisami na dania z jadalnych kwiatów, chwastów i drzew. Lubimy tu wracać! Pierwsze prace w tym ogrodzie prowadziliśmy już w 2012 r. 

Szklarnia

Stwórz z nami coś wyjątkowego!

​Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.

ikona1
ikona2
ikona3
ikona4

Sprawdź wszystkie nasze projekty i bądź na bieżąco, śledząc nasze media społecznościowe ❤

bottom of page