top of page

Jadalny Krajobraz 
Ogród Społeczny w Wymoju

15 kwietnia 2023 odwiedziliśmy Wymój w gminie Stawiguda. W trakcie warsztatów ogrodniczych, wspólnie z mieszkańcami i przyjaciółmi miejscowości założyliśmy przy wiejskim boisku ogród społeczny w ramach projektu Jadalny krajobraz. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale dzięki niej mamy pewność, że rośliny, które posadziliśmy się przyjmą w nowym miejscu! 

W ramach spotkania posadziliśmy drzewa, krzewy i inne rośliny jadalne. Założyliśmy skrzynię do uprawy warzyw i ziół z nadstawek paletowych, która będzie służyła mieszkańcom i gościom miejscowości. Warsztatom towarzyszyła wystawa plansz edukacyjnych z ciekawymi przepisami na dania z jadalnych kwiatów, chwastów i drzew. 

W czasie wspólnej pracy przy zakładaniu ogrodu uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak założyć skrzynię do upraw warzyw i poznali sztuczki związane z ekologicznym ogrodnictwem. Rozmawialiśmy o permakulturze, ściółkowaniu, budowaniu gleby i o tym co zrobić ze starymi kartonami. 

Szklarnia

Stwórz z nami coś wyjątkowego!

​Jesteśmy otwarci na współpracę - prowadzimy szeroki zakres działań, od tworzenia ogrodów przyszkolnych, przez wykłady, warsztaty, aż po kampanie edukacyjne. Zachęcamy do kontaktu jednostki samorządu terytorialnego, szkoły i placówki oświatowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, firmy i otoczenie biznesu.

ikona1
ikona2
ikona3
ikona4

Sprawdź wszystkie nasze projekty i bądź na bieżąco, śledząc nasze media społecznościowe ❤

bottom of page